\

Tylko sfery budżetowej nic nie rusza

TO SIĘ MUSIAŁO TAK SKOŃCZYĆ – SPADEK SPRZEDAŻY PALIW

Jak widzicie, wbrew wypowiedziom co niektórych optymistów cudów nie ma. W gospodarce musi być ruch, obrót, by większości żyło się znośnie, by mogli korzystać z różnych dóbr, by na przykład kupowali paliwo i jeździli samochodami.

”Jak zauważa dziennik, za sprawą spowolnienia gospodarki i wysokich cen, popyt na paliwa w Polsce raptownie się kurczy. Zużycie diesla po trzech kwartałach zmniejszyło się najmocniej w historii, aż o 8 proc., zaś benzyny ? o 4 proc.

„Dziennik Gazeta Prawna” zauważa, że sieci paliwowe próbują znaleźć sposób na powstrzymanie spadków i przyciągnięcie klientów na stacje. Orlen i Lotos chcą zainwestować w samoobsługowe stacje, które będą oferować kierowcom tańsze paliwa -źródło Onet.pl za „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Poziom spadku sprzedaży paliw jest zapewne wskaźnikiem zwolnienia gospodarczego.
Przecież samochodami jeżdżą nie tylko osoby prywatne. Ogromną część paliwa zużywają firmy. W branży budowlanej jest źle, w turystycznej latem był pogrom, bardzo spadła sprzedaż samochodów,
chwieje się branża transportowa. Problemy zresztą są w całej gospodarce.

Zaczynamy płacić bardzo wysoką cenę za bardzo głupie rządzenie, oparte na ludziach pięknych, dobrze ubranych, leniwych, bez wrażliwości i pozbawionych kompetencji. Zaczynamy płacić bardzo wysoką cenę za nadmiar prawa, struktur państwa i samorządów oraz ogromną liczbę funkcjonariuszy publicznych, którzy w lepszych czasach przejedli i dalej przejadają nasze pieniądze, które powinni wykorzystywać zwykli obywatele na potrzeby swoje i swoich rodzin lub te, które powinny były iść na inwestycje.

Czas na przedsiębiorców

Zaczynamy płacić bardzo wysoką cenę za bierność większości ludzi, którzy zajmowali się sobą, swoimi rodzinami, firmami, a sferę publiczną sobie odpuścili. Życie brutalnie weryfikuje naszą bierność. Jak widać, władze nie mogą rządzić z korzyścią dla zwykłych ludzi, bez kontrolowania poczynań swoich przedstawicieli przez zwykłych obywateli. Zwiększenie biurokracji, sfery publicznej do absurdalnych rozmiarów spętało inicjatywę, przedsiębiorczość, doprowadziło do ogromnego zadłużenia państwa, pogorszenia kondycji firm.

Barbara Berecka

Nikt jeszcze nie komentował

Ty możesz napisać jako pierwszy

Komentarz
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>