\

Najpierw okrzyknięto sukces!

TERAZ BĘDZIE DEBATA, A PÓŹNIEJ OSTATECZNE DECYZJE

We współczesnej Polsce w mediach przekazuje się mało faktów. Dominują wręcz niedomówienia i manipulacje. Eksponowane są na pierwszy plan wydarzenia mało znaczące lub wręcz nie istotne.

W lutym był ogromny szum medialny, jaki to sukces w negocjacjach odniósł rząd, w tym premier Donald Tusk osobiście przy negocjacji budżetu UE na lata 2014 – 2020, tylko mało kto zwracał uwagę, że to był tylko etap negocjacji, który nie jest ostatecznym rozstrzygnięciem.

”Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą budżetu UE na lata 2014-2020, w której odrzuca porozumienie wynegocjowane przez szefów państw i rządów na szczycie w lutym.

Według uzgodnionego na lutowym szczycie UE budżetu na lata 2014-2020 Polsce przypadnie z unijnej kasy 105,8 mld euro w ciągu siedmiu lat.

PE nie przyjął poprawek łagodzących wymowę dokumentu. M.in. polscy europosłowie chcieli, by z tekstu wypadło zdanie mówiące o tym, że PE „odrzuca porozumienie w obecnym kształcie”.

Rezolucja przyjęta przez eurodeputowanych jest stanowiskiem Parlamentu Europejskiego przed negocjacjami ws. wieloletniego budżetu. Ostateczne głosowanie, na którym PE zdecyduje, czy przyjmuje budżet na lata 2014-2020 odbędzie się w czerwcu” – źródło Onet.pl za PAP.

Najpierw okrzyknięto sukces, a teraz okazuje się, że Parlament Europejski prezentuje inne stanowisko niż szefowie rządów państw Unii Europejskiej, a nawet parlamentarzyści odrzucili stanowisko wynegocjowane przez szefów rządów. Ale co tam, propaganda zrobiła swoje. Teraz już mało kto się zorientuje, że żadnego sukcesu nie było, iż propozycje przedstawicieli władzy wykonawczej zostały odrzucone.

Uważam, że zbyt wcześnie ogłaszane sukcesy polityczne, robią dużo szkód w umysłach ludzi, które następnie przekładają się na negatywne skutki w gospodarce i rządzeniu. Ale przynajmniej przez chwilę było miło, można było zachwycać się rządzącymi Polską, bo ludzie przecież potrzebują nie tylko chleba, ale igrzysk również.

Barbara Berecka

Nikt jeszcze nie komentował

Ty możesz napisać jako pierwszy

Komentarz
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>