\

Sprawdzanie OC posiadacza pojazdu sprawcy kolizji lub wypadku

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów, przekazują informacje dotyczące zawartych umów do systemu informatycznego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

O tym, że firmy ubezpieczeniowe korzystają z baz UFG przy zawieraniu umów, sprawdzaniu przebiegu ubezpieczenia już pisałam.

Usprawniony został również system informatycznego sprawdzania przez osoby fizyczne zawartych umów ubezpieczeń. Podając swoje imię i nazwisko oraz pesel, numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu możemy sprawdzić w bazie UFG umowy, które dotyczą OC w związku z posiadaniem przez nas pojazdów lub pojazdu sprawcy wypadku lub kolizji w której braliśmy udział.
www.ufg.plzapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Warto pamiętać, że niezbędny do uzyskania informacji na temat numeru umowy i zakładu ubezpieczeń, który ją wystawił w przypadku wypadku lub kolizji niezbędny będzie nam numer rejestracyjny pojazdu sprawcy zdarzenia. Idealnie było by, gdyby wystarczył nam jeden z prawidłowo spisanych numerów. Życie jednak bardzo dalekie jest od ideału. Jeżeli to jest tylko możliwe, trzeba spisać z dowodu rejestracyjnego numer VIN pojazdu, który nie zmienia się, tak jak jest to w przypadku numeru rejestracyjnego.

Jak jest dobrze, to jest dobrze. Gdy jest źle, to jest umowa.

Nikt jeszcze nie komentował

Ty możesz napisać jako pierwszy

Komentarz
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>