\
 • taniec szczecin
 • Astra Szkoła Tańca, Szczecin, Poland. Kursy tańca w Szczecinie.
  taniec.org

  Sprawdzanie OC posiadacza pojazdu sprawcy kolizji lub wypadku

  Towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów, przekazują informacje dotyczące zawartych umów do systemu informatycznego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

  O tym, że firmy ubezpieczeniowe korzystają z baz UFG przy zawieraniu umów, sprawdzaniu przebiegu ubezpieczenia już pisałam.

  Usprawniony został również system informatycznego sprawdzania przez osoby fizyczne zawartych umów ubezpieczeń. Podając swoje imię i nazwisko oraz pesel, numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu możemy sprawdzić w bazie UFG umowy, które dotyczą OC w związku z posiadaniem przez nas pojazdów lub pojazdu sprawcy wypadku lub kolizji w której braliśmy udział.
  www.ufg.plzapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

  Warto pamiętać, że niezbędny do uzyskania informacji na temat numeru umowy i zakładu ubezpieczeń, który ją wystawił w przypadku wypadku lub kolizji niezbędny będzie nam numer rejestracyjny pojazdu sprawcy zdarzenia. Idealnie było by, gdyby wystarczył nam jeden z prawidłowo spisanych numerów. Życie jednak bardzo dalekie jest od ideału. Jeżeli to jest tylko możliwe, trzeba spisać z dowodu rejestracyjnego numer VIN pojazdu, który nie zmienia się, tak jak jest to w przypadku numeru rejestracyjnego.

  Jak jest dobrze, to jest dobrze. Gdy jest źle, to jest umowa.

  Nikt jeszcze nie komentował

  Ty możesz napisać jako pierwszy

  Komentarz
  XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>